Kia Niro Forum banner
  • Welcome to the Kia Niro forum! We discuss all models of the Niro, including the Hybrid, PHEV and EV versions. We are glad you stopped by. Feel free to browse the various topics, along with out FAQs. To enable posting, you need to register for a user account. There is no cost for this. Just click in the upper right corner where it says Login/Join. We look forward to your continued parcipitation.

Probleem met raam

2 reading
11K views 25 replies 19 participants last post by  onorton  
#1 ·
Laatst draaide ik mijn raam aan de bestuurderskant halverwege naar beneden. Toen ik het omhoog wilde draaien, ging het een beetje naar beneden en stopte. Opnieuw geprobeerd en het ging helemaal naar beneden. Als het eenmaal beneden is, gaat het helemaal omhoog. Het probleem lijkt zich voor te doen als het voor een kwart of meer naar beneden is. Ik moet het nu helemaal naar beneden draaien om het omhoog te laten gaan. Heeft iemand dit probleem al eens meegemaakt? Ik probeer erachter te komen of het een probleem is met de raamschakelaar of de raammotor. Het rolt soepel, zelfs als het de verkeerde kant op gaat, en heeft de problemen die ik in andere voertuigen heb gehad toen de raammotor uitviel, niet gespiegeld. Het is een Niro basismodel uit 2019. Ik waardeer het als iemand feedback of diagnostische informatie heeft. Ik dacht dat ik hier zou beginnen voordat ik het deurpaneel eraf haalde. Het doet het alleen op dit ene raam.
 
#2 ·
Het klinkt alsof het raam misschien een beetje scheef staat en vastloopt bij het omhoog gaan. Misschien een beetje smeermiddel op de raamgeleiders proberen om te zien of het soepeler gaat. Ik zie WD-40 siliconenspray (niet het "gewone" spul) als een aanbevolen smeermiddel. Maar elke siliconenspray zou prima moeten zijn.
 
#8 ·
lichtjes uit het lood en loopt vast bij het omhoog gaan. Misschien een beetje smeermiddel proberen op de raamkanalen om te zien of het soepeler wordt. Ik zie WD-40 siliconenspray (niet het "gewone" spul) als een voorgesteld smeermiddel. Maar elke siliconenspray zou prima moeten zijn.
Ik heb hetzelfde probleem. Ik heb een 2017 EX. Ik detecteer geen vastlopen, slippen of spoorproblemen. Ik vermoed dat het een schakelaarprobleem is. Is niet al te lastig geweest en ik haat het om naar de dealer te gaan. Als ik dat doe, zal ik deze post updaten.
Ik heb ook een 2022 PHEV EX Premium met precies hetzelfde probleem. Momenteel 25k mijl op de teller. Ben benieuwd wat je van de dealer hoort. De dealer waar ik kocht was complete schoften, dus ik ga daar in ieder geval niet meer terug. Heb ook gehad dat de sproeier van de achterruit de ruitenwisser herhaaldelijk niet activeerde. En één keer besloot hij dat de motorkap en de kofferbak open waren en niet konden rijden, hoewel dat niet zo was...
 
#3 ·
Dus laatst heb ik mijn raam aan de bestuurderskant half naar beneden gedaan. Toen ik het omhoog wilde doen, ging het een beetje naar beneden en stopte. Opnieuw geprobeerd en het ging helemaal naar beneden. Als het eenmaal beneden is, gaat het helemaal omhoog. Het probleem lijkt zich voor te doen als het een kwart of meer naar beneden is. Ik moet het nu helemaal naar beneden doen om het omhoog te laten gaan. Heeft iemand dit probleem ervaren? Ik probeer erachter te komen of het een probleem is met de raamschakelaar of de raammotor. Het rolt soepel, zelfs als het de verkeerde kant op gaat, en heeft de problemen die ik in andere voertuigen heb gehad toen de raammotor uitviel, niet gespiegeld. Het is een basismodel Niro uit 2019. Ik waardeer het als iemand feedback of diagnostische informatie heeft. Ik dacht dat ik hier zou beginnen voordat ik het deurpaneel eraf haalde. Het doet het alleen op dit ene raam.
Moeilijk om online te diagnosticeren, maar mijn gevoel en ervaring wijzen op een schakelaarprobleem.
 
#9 ·
Ik bracht mijn Niro uit 2018 naar de dealer. Ze hebben de raamregulatormotor vervangen zonder verbetering. Vervolgens hebben ze de raamschakelaar vervangen zonder verbetering. Kia "engineering" adviseerde om de weerstand in alle deurdraden te controleren, maar alles zat binnen de specificaties. Ze vonden een paar losse draden in de stekkers van de deurdraden en hebben die aangedraaid, maar... geen verbetering. Ik denk niet dat ze weten wat er met de auto aan de hand is. Royal Kia Tucson AZ heeft de service verleend. Ik ga ermee terug naar een tweede dealer voor een second opinion...
 
#12 ·
Dus laatst rolde ik mijn raam aan de bestuurderskant half naar beneden. Toen ik het omhoog wilde rollen, ging het een beetje naar beneden en stopte. Opnieuw geprobeerd en het ging helemaal naar beneden. Als het eenmaal beneden is, gaat het helemaal omhoog. Het probleem lijkt zich voor te doen als het een kwart of meer naar beneden is. Ik moet het nu helemaal naar beneden rollen om het omhoog te laten gaan. Heeft iemand dit probleem ervaren? Ik probeer erachter te komen of het een probleem is met de raamschakelaar of de raammotor. Het rolt soepel, zelfs als het de verkeerde kant op gaat, en heeft de problemen die ik in andere voertuigen heb gehad toen de raammotor uitviel, niet weerspiegeld. Het is een basismodel Niro uit 2019. Ik waardeer het als iemand feedback of diagnostische informatie heeft. Ik dacht dat ik hier zou beginnen voordat ik het deurpaneel eraf haalde. Het doet het alleen op dit ene raam.
Bent u de enige bestuurder van de auto? Zo niet, kijk dan of iemand anders het probleem kan reproduceren.

Voordat u een afspraak maakt met een dealer, maak dan een video (u heeft waarschijnlijk een assistent nodig) waarin het probleem wordt getoond. Al te vaak, wanneer er iets intermitterends als dit gebeurt, zegt de dealer: "We kunnen het niet reproduceren" en heeft u een rit verspild.
 
#13 ·
Dus laatst draaide ik mijn raam aan de bestuurderskant half naar beneden. Toen ik het omhoog wilde draaien, ging het een beetje naar beneden en stopte. Opnieuw geprobeerd en het ging helemaal naar beneden. Als het eenmaal beneden is, gaat het helemaal omhoog. Het probleem lijkt zich voor te doen als het een kwart of meer naar beneden is. Ik moet het nu helemaal naar beneden draaien om het omhoog te laten gaan. Heeft iemand dit probleem ervaren? Ik probeer erachter te komen of het een raamschakelaar- of raammotorprobleem is. Het rolt soepel, zelfs als het de verkeerde kant op gaat, en heeft de problemen die ik in andere voertuigen heb gehad niet gespiegeld toen het de raammotor was die uitviel. Het is een basismodel Niro uit 2019. Ik waardeer het als iemand feedback of diagnostische info heeft. Ik dacht dat ik hier zou beginnen voordat ik het deurpaneel eraf haalde. Het doet het alleen op dit ene raam.
De mijne doet dit ook, 2021 ex ev, als ik het raam van de bestuurder ongeveer halverwege naar beneden draai en dan de automatische sluiting probeer te gebruiken, gaat het iets omhoog, dan een centimeter of twee naar beneden en stopt. Het doet dit twee keer en dan gaat het weer omhoog. De dealer zei dat het kwam omdat ik aftermarket tinten had, wat niet klopte vanwege hoe specifiek het probleem is. Heeft u tinten op uw auto?
 
#14 ·
De mijne doet dit ook, 2021 ex ev, als ik de bestuurdersruit ongeveer 1/2 omlaag rol en dan probeer de automatische sluiting te gebruiken, gaat hij iets omhoog, dan een centimeter of twee omlaag en stopt. Dit gebeurt twee keer, dan gaat hij weer omhoog. De dealer zei dat het kwam omdat ik aftermarket tinten had, wat niet klopte vanwege hoe specifiek het probleem is. Heeft u tinten op uw auto?

De dealer heeft iets in het raam opnieuw gekalibreerd, maar het probleem is niet opgelost.
Onze 2018 doet hetzelfde. Ik denk dat wat er gebeurt, is dat de motorweerstand te hoog is en dat er een vals positief signaal wordt afgegeven op een "geknepen object" en dat het weer naar beneden wordt losgelaten. Ik heb net een gebruikte raammotor van eBay gekocht en het probleem was meteen opgelost. Moest wel opnieuw leren automatisch omhoog (gewoon omhoog houden tot hij boven is en een paar seconden vasthouden).

Uit nieuwsgierigheid, denkend dat er misschien iets vastzat of smering nodig had, heb ik de oude motor uit elkaar gehaald. Alles zag er goed uit, behalve dat er slijtage was aan de rotor in de metalen behuizing, dus misschien leidde dit tot een interne kortsluiting van de platen, waardoor de weerstand op sommige plaatsen toenam bij het draaien. Niets wat ik kon repareren, weggegooid als oud ijzer.
 
#15 ·
Ik heb hetzelfde probleem met de schakelaar van het raam van de bestuurdersdeur: Wanneer de omhoog/omlaag-schakelaar wordt geactiveerd nadat het raam gedeeltelijk naar beneden is gerold, beweegt het raam een paar keer in de tegenovergestelde richting van de schakelaar. Elektrische ramen betekent dat er waarschijnlijk een eenvoudig logisch circuit zit tussen de schakelaar en de motor. Irritant.

En de afgelopen week heb ik gemerkt dat de schakelaar voor het vergrendelen/ontgrendelen van de buitendeur van de bestuurder (zwart) helemaal niet meer werkt. Ik moet nu mijn FOB gebruiken om te vergrendelen/ontgrendelen aan de bestuurderskant. Dat zijn twee defecten aan dezelfde deur! En nog geen 5 jaar oud.
 
#17 ·
Is hier ooit een oplossing voor geweest? Ik zie dat sommige mensen zeggen dat het veranderen van de schakelaar het heeft opgelost en anderen zeggen dat het niet zo was
Als het probleem is dat de bestuurdersruit (of een veiligheidsruit, de LX heeft het alleen op de bestuurder) soms omhoog flitst en stopt, dan een centimeter naar beneden gaat als je auto-up indrukt, dan vervang je eigenlijk de motor van de bestuurdersruit, de schakelaar zelf is (waarschijnlijk) in orde. De motor heeft te veel weerstand en denkt dat het een knijp is, dus stopt hij en trekt zich terug.
 
#20 ·
Oude draad, ik weet het, maar ik heb hetzelfde probleem met mijn '22 Niro EV die ik eind vorig jaar tweedehands kocht. Klinkt alsof er nog geen definitieve oplossing is?
De mijne was onregelmatig, maar vervelend genoeg/ik vind het leuk om te knutselen. Ik heb siliconenspray-smeermiddel geprobeerd zonder succes. De motor vervangen en alles was goed. De oude uit elkaar gehaald en er zat wat corrosie op. Als je een vervangend onderdeel kunt vinden, zou ik het proberen - makkelijke vervanging.
 
#26 ·
Ik heb hetzelfde probleem. Ben al 3 keer terug geweest. De rails gesmeerd: Werkte niet. De schakelaar vervangen: Heeft niet geholpen. De motor vervangen: Heeft niet geholpen. Breng hem voor de 4e keer terug. Zal verslag uitbrengen als er een oplossing is
Dus. Ik denk dat ik dit heb opgelost en het probleem is een verkeerde interpretatie van de gebruiker over hoe de "Auto"-schakelaar werkt. Ik ging terug naar de dealer om dit met een service-specialist te bespreken en hij liet me de juiste manier zien om de "Auto"-schakelaar te bedienen en ik heb geen probleem meer. Ik zocht naar een video over hoe de autoschakelaar te resetten en vond deze:

Bottom Line: Ik geloof dat de manier waarop deze schakelaar is geprogrammeerd problematisch is.
 
#25 ·
De dealer merkte op dat de motoren oververhit raakten en verving ze. Dit doet me vermoeden dat er sprake is van verkeerde uitlijning in het deurpaneel. Aangezien ze ook een hoop smeermiddel hebben ingespoten bij het vervangen van de motoren, zou dit ook verklaren waarom het probleem tijdelijk was opgelost. Desalniettemin, zouden beide deuren hetzelfde defect kunnen hebben?
Ik breng het naar een andere dealer, aangezien de laatste 'reparatie' nog onder garantie valt en de dealer waar ik het vandaan heb gekocht heeft aangetoond dat ze echt geen idee hebben wat het probleem is. Ik zal voorstellen dat ze de rails en de uitlijning controleren, in plaats van alleen naar de elektrische componenten te kijken.